POCIĄG SPECJALNY DLA MIŁOŚNIKÓW KOLEI
Leszno - Jarocin - Krotoszyn - Leszno  12.04.2008Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni zaprasza wszystkich pasjonatów starej kolei oraz fanów fotografii na przejazd pociągiem retro pod nazwą "Parowozem przez Wielkopolskę". Przemierzając linię Leszno - Jarocin - Krotoszyn - Leszno chcielibyśmy zainaugurować tegoroczny sezon pociągów retro, a tym samym wskrzesić bogatą tradycję parowych pociągów specjalnych dla miłośników kolei, zapoczątkowaną w latach 90-tych XX wieku. Przejazd nadzwyczajnego pociągu retro jest również wspaniałą okazją do uczczenia przypadającej właśnie 120 - tej rocznicy powstania linii Leszno - Jarocin. 

Imprezę nazwaną "Parowozem przez Wielkopolskę" nasze Towarzystwo zaplanowało na sobotę 12 kwietnia 2008 roku. Wyjazd z Leszna planowany jest na godzinę 9:10, a powrót do Leszna o 19:00. Podczas blisko 10-cio godzinnego przejazdu po urokliwych lokalnych liniach naszego regionu, bogatych w małe klimatyczne stacyjki. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wykonania niepowtarzalnych zdjęć zabytkowego pociągu retro w scenerii pięknych krajobrazów. Łącznie, na ponad 150 km trasie, zaplanowaliśmy "fotostopy", w najpiękniejszych miejscach na szlaku. 

Pociąg wyjedzie do Leszna z Wolsztyna w sobotę rano. W piątek wieczorem zapraszamy do parowozowni na grilla i sesję fotograficzną z Ok1-359.

Skład pociągu będzie zestawiony z zabytkowego pruskiego parowozu Ok1-359 zbudowanego w 1917 roku, oraz pięciu wagonów retro serii Bi i Ci z lat 20-tych ubiegłego wieku. 

Koszt przejazdu pociągiem "Parowozem przez Wielkopolskę" wynosi - 90 zł w przypadku rezerwacji do dnia 31 marca 2008 i 130 zł przy zakupie w dniu imprezy. Rezerwacji można dokonać wpłacając kwotę odpowiadającą ilości zamówionych biletów na konto TPWP. Przy wpłatach prosimy wpisać - Pociąg specjalny 

Każdy z uczestników, który wcześniej zarezerwuje miejsce w pociągu, na początku kwietnia za pośrednictwem poczty otrzyma bilet uprawniający do zajęcia miejsca w wagonie, oraz specjalnie opracowany na tą okazję folder. Zawarte w nim informacje przybliżą historię linii, które pokona pociąg, krótki opis techniczny i historyczny parowozu, oraz wagonów, jakimi będziemy podróżować. Znajdzie się tam również regulamin imprezy. Ponadto w dniu przejazdu każda osoba z wykupionym biletem otrzyma dokładny wykaz fotostopów planowanych na całej trasie. 

Głównym organizatorem przejazdu pociągu specjalnego "Parowozem przez Wielkopolskę" jest Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni. 

Partnerami przedsięwzięcia są: 

  • Urząd Miejski w Lesznie 
  • Fundacja Era Parowozów 
  • Leszczyńskie Stowarzyszenie Sympatyków Kolei. 


Więcej informacji i zapisy: info@tpwp.pl - przy zapisie prosimy podać adres, na jaki ma być wysłany bilet.
Wpłaty za udział w imprezie prosimy przelewać na konto Towarzystwa:

Nadobrzański Bank Spółdzielczy w Rakoniewicach O/Wolsztyn 
Numer konta: 25 9081 0006 2002 0100 1893 0001 

W tytule wpłaty prosimy wpisać "Pociąg specjalny".

Informacja dla osób zamierzających gonić pociąg samochodami:
Podczas jazdy czoło parowozu będzie "ozdobione" płachtą, która zdejmowana będzie na fotostopach. Aby uzyskać plan fotostopów, osoby jadące samochodami będą zobowiązane uiścić opłatę w wysokości 50 zł od samochodu. Prosimy potraktować to jako składkę na uruchomienie pociągu a nie wymuszoną opłatę za prawo do fotografowania.

Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni

Adres:
Gminne Centrum Informacji
64-200 Wolsztyn
ul. Doktora Kocha 12a.


U W A G A !
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania imprezy w przypadku zbyt małej ilości sprzedanych biletów. Jednocześnie zastrzegamy prawo zmiany parowozu z przyczyn technicznych. 

.
www.parowozy.com.pl