Flota Wielkopolski
30.07.2011
...z Towarzystwem Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni jedziemy do Gdańska...
W sobotę 30 lipca Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni zorganizowało kolejny już pociąg specjalny z serii "Flota Wielkopolski". Tym razem skład zielonooliwkowych wagonów piętrowych z trzystu pasażerami na trasie Poznań - Gdańsk - Poznań prowadziła najsławniejsza wolsztyńska lokomotywa parowa "Piękna Helena". Wśród pasażerów z Polski, Niemiec i Czech na pokładzie jechali dziennikarze z Telewizji Polskiej z Poznania oraz z Radia Markury. 
Przyjazd do Gdańska pociągu "Flota Wielkopolska" z parowozem Pm36-2 uświetnił otwarcie Jarmarku Dominikańskiego i stał się bez wątpienia atrakcją dla Gdańszczan i rzeszy turystów. Dla nich to Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni uruchomiło pociąg Heweljusz, który w niesamowitą podróż pod parą na trasie Gdańsk - Gdynia zabrał 400 osób. 

O pociągu "Flota Wielkopolski" informowały w sobotę stacje telewizyjne, radiowe i portale internetowe m.in.: TVP1 Teleexpress, Teleskop, RMF FM, Radio Merkury www.rmf24.fm.

Swoistą ciekawostką podczas jazdy pociągu było uruchomienie amatorskiej stacji nadawczej przez wolsztyńskich krótkofalowców, którzy przeprowadzili kilkadziesiąt łączności informując o pociągu "Flota Wielkopolska". Każda z przeprowadzonych łączności zostanie potwierdzona okolicznościową kartą QSL ze zdjęciem  "Pięknej Heleny". 

Media o "Flocie Wielkopolski":


więcej na www.tpwp.pl oraz www.flotawielkopolski.pl


 
..
..
..
..
..
..
..
....
..
..
..
..
..
.


..

Copyright (c) by Wojtek Lis